Двата варненски волейболни отбора стартираха със загуби в женското първенство

30.10.2021 / 09:35 0

Снимка: Pexels

Двата варненски волейболни отбора стартираха със загуби в женското първенство на България.

Варна-ДКС отстъпи като гост на ЦСКА с 0:3 (23:25, 10:25, 22:25). Решителен за изхода на мача бе първият гейм. В него "армейките" взеха преднина от две точки и успяха да я запазят докрай, като се наложиха с 25:23 и взеха психологическо предимство. Вторият гейм бе спечелен с 25:10. В третата част гостите се опитаха отново да се борят. Развоят вървеше равностойно през по-голямата част. В решителните минути обаче домакините отново се откъснаха и наложиха волята си, като затвориха мача с чиста победа. За клубния сайт наставникът на варненки Стоян Гунчев сподели, че е разочарован от представянето на своите възпитанички. "Не можахме да покажем играта, която искам, и определено се представихме под възможностите си. В първата и третата част бяхме близо до успеха, но се огънахме. Съперникът ни натисна със силен начален удар, на който не намерихме отговор. Направихме много непредизвикани грешки, но това го отдавам на напрежението. Първенството обаче тепърва започва и се надявам, че ще покажем истинския си потенциал", каза Гунчев.

Перун падна от Казанлък Волей у дома. Воденият от Атанас Петров състав надигра безапелационно домакините с 3:0 (25:11, 25:11, 25:16). Казанлъчанки бяха непоколебими през целия двубой и не позволиха на съперника да противодейства по никакъв начин.

Във втория кръг от редовния сезон на 6 ноември, от 18.00 часа е морското дерби между Варна ДКС и Перун, което ще бъде излъчено на живо в националния спортен канал b1b.box.