Движението по Дунав мост е възстановено

23.08.2023 / 10:59 0

снимка Булфото

Движението по Дунав мост е възстановено, съобщи брягнюз.

Запушването се случи след като турски тир самокатастрофира на Дунав мост при Русе рано тази сутрин. Камионът се е движел с превишена скорост, което е предизвикало дефект на една от фугите по моста.

Така се е стигнало и до пробиване и откъсване на резервоара от автомобила и съответно разливане на гориво. При катастрофата товарният автомобил бе блокирал напълно движението и в двете посоки – както към Румъния, така и към България.

Припомняме, че буквално преди броени дни - на 17 август, бе направен ремонт на моста заради дефектирала гребовидна фуга на хоризонталната част на мостовото съоръжение на българска територия.

И тогава, в следствие на инцидента, парче от проблемната фуга удря резервоар на тежкотоварен автомобил и се стига до разлив на гориво по моста.

Редактор "Екип на Петел"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама