Дясната ръка на Ружа Игнатова се предаде на правоприлагащите в САЩ

27.06.2024 / 12:50 1

Снимка Булфото, архив

Съдът на Южния окръг на Ню Йорк публикува информация, според която Уилям Морро признал, че е изпирал парите на криптокралицата Ружа Игнатова. Очаква се присъдата да бъде произнесена на 1 август.

Морро се предаде доброволно, след което беше арестуван и обвинен от служители на американското правосъдно министерство. Обвинен е във финансови измами във връзка с криптосхемата OneCoin. Смята се, че Морро е бил в близки отношения с приятеля на Игнатова - Гилбърт Армента, пише tribune.bg.

Съдът на Южния окръг на Ню Йорк твърди, че Морро прехвърлил сума на стойност 35 млн. долара на OneCoin, като ги е пренасочил към сметки в Китай и Хонконг. Морро е обвинен и за прехвърляне на над 6 млн. долара от сметка в Хонконг към сметка в САЩ.

След самопризнанието Морро беше освободен до началото на делото, което е насрочено за 1 август. Участникът в схемата OneCoin може да получи присъда от 30 години лишаване от свобода, но се очаква съдът да разгледа самопризнанието като смекчаваща вината обстоятелство.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
0
kjk (преди 1 годинa)
Рейтинг: 159785 | Одобрение: 17575
Ето кой ще лапне петте милиона???:wassat:;)Гняв

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама