Джонсън обяви дата за възобновяване на почивките в чужбина

06.04.2021 / 03:17 0

Снимка Булфото, архив

Изгрява нова надежда за туризма. Британският премиер Борис Джонсън обяви конкретна дата, след която се надява ваканционните пътувания в чужбина да се възобновят, предаде Sky News. Великобритания затегна мерките срещу коронавируса, но има надежда за постепенно връщане на нормалния живот, пише fakti.bg.

Правителството в Лондон посочи 17 май за датата, след която е възможно британските граждани свободно да пътуват на почивка зад граница. Властта все пак предупреди, че все още е рано да се правят резервации, защото не е ясно какъв ще е напредъкът с ваксинационната програма в другите страни.

Борис Джонсън обяви, че следващата стъпка по облекчаване на мерките е отварянето на фитнесите, фризьорските салони и библиотеките. Това трябва да се случи на 12 април. Баровете и ресторантите ще могат да сервират на клиенти, но само в открити пространства. Във Великобритания от началото на пандемията са потвърдени 4,3 милиона случая на заразяване с коронавирус. Страната обаче се справя отлично с ваксинационната си програма.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама