ЕК: Всяка страна от ЕС ще решава сама дали да сваля дронове нарушители

29.09.2025 / 17:10 1

Кадър Youtube

Решенията за свалянето на дронове, навлезли във въздушното пространство на страна членка на Европейския съюз, се вземат от засегнатите държави, заяви говорителят на Европейската комисия Тома Рение. 

През октомври предстоят следващите стъпки след онлайн срещата миналата седмица на няколко "фронтови“ държави от ЕС, сред които и България, за изграждане на "стена от дронове“. 

Според Рение към разговорите ще се присъединят още държави.

Изграждането на стената е свързано със засичането на дронове нарушители и определянето на посоката, откъдето те идват, а държавите сами ще преценят как да действат по-нататък, уточни Рение. Той изтъкна, че в първоначалните разговори са се включили представители на НАТО.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
2
cron1 (преди 2 месеца)
Рейтинг: 134350 | Одобрение: -18075
Унгария и Словакия ще ги посрещат с хляб и сол...:'(:dizzy:Гняв
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама