EК осигурява 40 млн. евро хуманитарна помощ на украинците за предстоящата зима
Снимка: Пиксабей
Европейската комисия осигурява 40 милиона евро хуманитарна помощ за украинските граждани за подготовка за предстоящата зима, предаде БТА.
Партньорите на ЕС в областта на хуманитарната помощ ще предоставят материали за подслон, ще поправят повредени домове и центрове за разселени хора, ще подобрят достъпа до вода, канализация и отопление, се посочва в съобщението. Финансирането ще включва парична помощ, твърди горива, отоплителни уреди и изолация, както и възможности за аварийно отопление.
Средствата ще бъдат насочвани с предимство към възрастните хора, децата, хората с увреждания и разселените семейства в общежития.
ЕС е насочил над 156 000 тона хуманитарни доставки за Украйна. Предоставени са 9342 генератора за ток, 6917 трансформатора и милиони енергоспестяващи светодиодни крушки. Над четири милиарда евро хуманитарна помощ е осигурена за Украйна и съседните държави.
ЕС участва в усилията по медицинската евакуация за лечение на над 4500 пациенти от Украйна в болници в 22 европейски държави, отбелязва комисията.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

3
0
