ЕС е готов да разшири ембаргото срещу Северна Корея

03.09.2017 / 22:09 0

Европейският съюз е готов да разшири санкциите срещу КНДР във връзка с продените изпитания на водороден заряд и призовава за това Съвета за сигурност на ООН. Това се казва в изявление на главата на Европейския съвет Доналд Туск, разпространено в неделя в Брюксел, информира БГНЕС, цитирана от "Нова телевизия".

"ЕС е готов да засили санкционната политика и призовав Северна Корея да възобнови диалога по своите програми без каквито и да е условия. Призоваваме Съветът за ситурност на ООН да приеме нови санкции и да покаже по-голяма решимост да достигне мирна денуклеаризация на Корейския полуостров", се отбелязва в заявлението.

По-рано американският президент Доналд Тръмп заяви, че след извършения от Северна Корея нов ядрен опит предвижда да прекрати всякакъв търговски обмен със страните, които търгуват с нея. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама