Еколози ще предложат директорът на РИОСВ-Варна да одобри проекта за ветропарк в община Вълчи дол

20.06.2025 / 18:01 5

Пиксабей

Експертният екологичен съвет към РИОСВ - Варна взе решение да предложи на директора на РИОСВ - Варна одобряване на инвестиционно предложение за изграждане на вятърен парк на територията на община Вълчи дол. Той ще бъде разположена край селата  Добротич, Есеница, Искър,  Изворник, Михалич.

На заседанието присъстваха кметът на Община Вълчи дол и кметовете на населените места, предаде Радио Варна.

Предстои последният етап от процедурата - директорът на РИОСВ – Варна да определи Решение по ОВОС за инвестиционното намерение, което ще бъде публикувано на интернет страницата на инспекцията.

По-рано днес десетки граждани - между 65 и 70, се събраха пред сградата на екоинспекцията във Варна на мирен протест срещу изграждането на ветропарка. Протестът бе насочен и срещу изготвения от инвеститора доклад по оценка на въздействието върху околната среда (ДОВОС), който според организаторите не отразява реалните рискове от реализирането на парка.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
5
3
kris (преди 5 месеца)
Рейтинг: 541806 | Одобрение: 101536
След влизането на България в ЕС 2007ма поискаха да се обявят зоните за Натура 2000, което си е евррогейска измишльотина....От българска страна преддложиха временно отлагане за  някои райони вкл. Калиакра и Емине . 2010 беше построен ветропарк Св.Никола....2013 ме одобриха да работя там като инженер, но ЕК започна процедура  и прати България на съд, така, че моята работа пропадна...После се чу за големите апетити на „червените голфаджии” и имената на Красимир Гергов и Станишев....Създаването на нов голф комплекс едва ли ще стане, но имат мераци да садят „лозя” с пари от ЕС.....Все пак ветропаркът си работи през ноември и го видях лично.....Радо, там са само камънаци, не става за жито....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
1
2
Радостин (преди 5 месеца)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
Там е плодородна Добруджа. Има перки и половината не работят , останалите рядко се въртят. Вятър там няма за перките. Зорът е някой да чофне от еврофондовете милиарди.
Всеки да си получи заслуженото !
4
3
Серж (преди 5 месеца)
Рейтинг: 229219 | Одобрение: 45934
Всички ги знаем, че са долни продажници...Пак са им напълнили гушките...Болест
6
3
kris (преди 5 месеца)
Рейтинг: 541806 | Одобрение: 101536
Защото не са заврени на експерта в двора, затова....А снимката е от нос Калиакра, там няма проблеми....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
5
2
уйчо (преди 5 месеца)
Рейтинг: 120515 | Одобрение: 6490
Абе малко ли голи баири и чукари има, че тея перки ни ги навряхте в дворовете! Експертите да дадат пример, като си турят по две в къщи, да не казвам и къде още могат да го направят!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама