Експерт: Ден и половина могат да оцелеят пътниците от разбилия се самолет

19.05.2016 / 15:44 0

Здрави хора могат да издържат във водите до 40 часа, а човек с по-лошо здраве може да оживее от 2 до 7 часа


Температурата на водата в района на изчезването на египетския пътнически самолет, пътувал от Париж за Кайро, позволява човек да оцелее на повърхността около ден и половина, заяви експерт от метеорологичния отдел на Cи Ен Ен, цитиран от "Фокус".


„В момента времето в този район на Средиземноморието не е проблем, така че хората могат да оцелеят във водата от 2 часа до ден и половина“, казва метеорологът, но отбелязва, че се очаква влошаване на времето.

Той поясни, че температурата на водата позволява на здрави хора да оцелеят на повърхността до 40 часа, а човек с по-лошо здраве може да оживее от 2 до 7 часа.

Самолетът на Egyptair, който изчезна рано в четвъртък над Източното Средиземноморие с 66 души на борда, е загубил 22 000 фута височина, завивайки рязко в египетското въздушно пространство, преди да изчезне от екраните на радарите, заяви министърът на отбраната на Гърция, цитиран от АФП.

„Самолетът е извършил завой от 90 градуса наляво, последван от 360-градусов завой надясно, падайки от 37 000 височина до 15 000 фута. Сигналът е загубен при около 10 000 фута височина“, заяви министър на отбраната на Гърция Панос Каменос.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама