Експерти разтревожени да не станем президентска република, но не виждат Борисов и Василев в ролята на премиера

07.04.2023 / 20:34 3

Редактор: Виолета Николаева

Владимир Кисьов, бивш главен преговарящ с ЕС и Велизар Шаламанов, бивш министър на отбраната, изразиха дълбоките си притеснения по БНТ, че ако продължава така с избори след избори, вървим към президентска република. 

"Срамно е, че познавам по-голяма част от тези хора, които не желаят да става правителство. Дайте да управим нещата външнополитически, да си влезем в релсите, нашите майки и бащи са мечтали за това и изведнъж някой ще ни каже: "Евразия отново", не щеме там. Кандидатът за премиер не трябва да е Бойко Борисов, не трябва да е Асен Василев - лидерите да отстъпят назад", аргументира опасенията си Кисьов. 

"Крайно време е политиците да поемат своята част от отговорността, просто им предлагаме решение. Сега вървят в посока, която накрая ще ни докара до референдум за президентска република, до велико народно събрание - неща, които ни връщат преди 91-ва година. Трябва да има поне да е един пълнолетен грлажданин, на когото да имат доверие, ако партиите не виждат такъв човек, тогава сме в критична ситуация", каза бившият министър. 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
5
1
kris (преди 2 години)
Рейтинг: 544132 | Одобрение: 102037
Предателя Шаламанов го знаем.....И другия боклук също.....Да си събират багажа и да си бият по един шут към обетования Гейленд.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
0
3
cron1 (преди 2 години)
Рейтинг: 134730 | Одобрение: -18185
Натам отиват нещата...:'(:errm:
Марио Кроненберг
4
2
zaza (преди 2 години)
Рейтинг: 12201 | Одобрение: 3071
Все едно слушам плевнелиев- мирише на акууууУхилен
Изключете телевизорите! Пречат на мисленето!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама