Екстрадираха в САЩ сина на Ел Чапо

16.09.2023 / 08:26 0

кадър: Los Angeles Times, youtube

Синът на скандалния наркобарон Ел Чапо - Овидио Гусман е бил екстрадиран в САЩ по обвинения в трафик на наркотици, съобщи главният прокурор, предаде bTV.

Овидио Гузман е заподозрян, че ръководи, заедно с брат си, мощния наркокартел “Синалоа”, основан от баща му.

Той също е обвинен, че е поръчал убийството на певец, който отказал да пее на сватбата му.

Овидио Гузман беше арестуван през януари в Мексико и оттогава е в ареста.

"Това действие е най-новата стъпка в усилията на Министерството на правосъдието да атакува всеки аспект от операциите на картела“, каза главният прокурор на САЩ Мерик Гарланд в изявление относно екстрадицията.

Овидио Гузман е едно от четирите деца, които Ел Чапо има от Гризелда Лопес през 80-те и 90-те години.

Ел Чапо има и други деца от предишния си брак.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама