Елвира Краснобаева с нов златен медал на Световната купа

24.03.2024 / 20:10 0

Снимка ФБ

Варненска грация продължи с великолепното си представяне на големия турнир.

Българските състезателки завоюваха още два медала в първите два финала на отделните уреди при жените на Световната купа по художествена гимнастика в Атина (Гърция).

Елвира Краснобаева от варненския "Грация" взе злато на обръч, а Ева Брезалиева стана трета на топка.

След като вчера стана шампионка в многобоя, 16-годишната Краснобаева триумфира на обръч с резултат 34.300 (трудност 18.100; артистичност 7.950; изпълнение 8.250) и силна игра.

Брезалиева допусна грешка в своето съчетание и с оценка от 32.800 (D. 18.000; A. 7.200; E. 7.600) остана на крачка от медалите, завършвайки на четвърта позиция, пише Sportal.bg.

Среброто взе представителката на Италия София Рафаели с 33.850 точки, а трета е Лиляна Левинска (Полша) с 33.700.

Брезалиева, която стана втора в многобоя вчера, завоюва бронзово отличие на финала на топка с 32.150 (D. 16.400; A. 8.100; E. 7.700) точки.

Шампионка стана Даниела Муниц (Израел) с 32.950 точки, а втора е София Рафаели с 32.850.