Емил Димитров: Служебният кабинет излъга хората с тези мерки срещу цените

07.02.2023 / 16:45 3

Редактор: Недко Петров

Стопкадър Нова Тв

Бивш екоминистър попиля служебния кабинет за мерките, които взе днес срещу високите цени, определени от търговците на пазара.

Изключително се забавлявах от голямата безпомощност на служебния кабинет, който искаше да демонстрира пред хората, как сме се събрали тука един файтон хора и гледаме много сериозно и строго, и търговците ще се уплашат, и веднага ще свалят цените. Реално излъгаха хората и им казаха: Гледайте си работата, елате след три месеца, след като дойде другия кабинет.

Така започна своя остър коментар в „Пресечна точка“ по Нова Тв.

Защото всичко опира до това, гражданите щели да сигнализират, но на кой, ако мисията е просто да си сигнализират ей така, всички българи като си вземат касовата бележка сами го правят, като виждат парите. Третата мярка е, решително и смело щели да направят ново законодателство, нов закон за търговията с храни и още някакъв друг закон. Но на кой точно парламент ще го дадат този закон, довечера да го изработят, ако искат, а те ще го работят цял мандат, ами нямаме парламент, на който да го дадат. Значи те ще правят един закон, който евентуално в следващия парламент може да влезе, може да не влезе. Следващия път можем и да го приемем, може да не го приемем, и когато накажем търговците по новоприетия закон след шест месеца, може би ще има някакъв ефект. Какво казаха днес от служебния кабинет на обществото: Ние гледаме решително и смело, плашете се, но на практика им казаха: Следващият кабинет да се оправя, който и да е той, ние си гледаме работата, каза още Емил Димитров.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
ас (преди 3 години)
Рейтинг: 168336 | Одобрение: 25991
типичен лъжлив политик. все той не е виновен все са другите. не той е крал а другите крали.
0
2
cron1 (преди 3 години)
Рейтинг: 163316 | Одобрение: -23789
Ами, на политиците това им е работата - да лъжат хората! 
Марио Кроненберг
5
0
kris (преди 3 години)
Рейтинг: 638879 | Одобрение: 126244
Внукът ме пита какво е това политика.....Ами, това моето момче е да ти дам бонбон, след като съм ти обещал колело......!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама