Енгибар Енгибаров: Сами сме си виновни за загубата

18.04.2018 / 18:42 10

Треньорът на Спартак Енгибар Енгибаров заяви, че сами са си виновни за загубата с 0:1 от Септември в Тервел, тъй като водели играта през цялото време, но изтървали да решат мача през първото полувреме. Енгибаров допълни, че ще си извадят поуки в дългосрочен план.

Ето какво заяви Енгибар Енгибаров за „Петел”:

„С оглед развоя на срещата, загубата е незаслужена, тъй като имахме игрово превъзходство през цялото време. Сами, обаче сме си виновни, тъй като пропуснахме да решим мача през първото полувреме, когато изтървахме много положения. След 0:1 също пропиляхме ситуации, ударихме и греди. Това е стара наша слабост, която си я знаем – да бъркаме в завършващата фаза.

При техния гол колективно подценихме ситуацията, въпреки че бях предупредил момчетата.

Спартак, обаче е дразнител и срещу него вече всеки се хвърля. Така ще бъде и занапред. Ще си извадим поуки от този мач за другия сезон, и именно в такива двубои се вижда на кой мога да разчитам в бъдеще.”