Енгибаров след загубата на Спартак: Отмениха ни чист гол. Този съдия, ако свири и на кларинет, не го искаме на нашия банкет

11.10.2018 / 13:40 12

Треньорът на Спартак Енгибар Енгибаров определи загубата от Суворово с 1:2 за Купата на аматьорската лига като незаслужена, а съдийството – за безобразно.

Ето какво каза за „Петел” Енгибаров:

„За нас това бе една полезна проверка, тъй като имах възможност да видя в игра юноши и футболисти, които използвам по-рядко в първенството. От играта съм доволен, но от резултата – не. Той не е реален, тъй като доминирахме тотално и мачът бе на една врата. Ние играхме футбол, а Суворово се бяха наредили отзад и ритаха топката напосоки. Те три пъти минаха центъра и вкараха два гола след наши индивидуални грешки и липса на концентрация.

През първото полувреме ни отмениха чист гол. Топката премина голлинията и на почивката техният вратар Неделчо Добрев призна това пред асистента, който сбърка.

За съжаление, главният съдия изтърва мача от началото и сам създаде напрежение. Имаше груби и брутални влизания срещу наши футболисти, които не бяха санкционирани с картони. Този рефер ни свири безобразно вече във втори мач срещу Суворово. Първият път, когато бяхме гости през пролетта, нашите фенове искаха да го линчуват, но аз го спасих. Не искаме той да ни свири и в Суворово на 21 октомври. Назначат ли го за тази среща, няма да излезем на терена.

Ако този съдия свири и на кларинет, не го искаме и на нашия банкет.”