Ердоган преименува стадионите в Турция

29.05.2017 / 14:34 2

Турската футболна федерация обяви, че думата "арена" е била премахната от имената на всички стадиони в южната ни съседка. Мярката бе изпълнена само ден, след като министърът на спорта издаде заповедта по изричното нареждане на президента Реджеп Ердоган, предаде Sporta.bg.

В петък държавният глава на Турция изрази мнението, че понятието "арена" е свързано с Древен Рим, където "хора са били разкъсвани от животни". Президентът изтъкна още, че думата не съществува в турския език.

Така някои от големите футболни клубове в страната трябваше бързо да променят имената на стадионите си. "Тюрк телеком арена" на Галатасарай (Истанбул) вече се казва "Али Сами Йен Спортс Комплекс Тюрк Телеком". Изпълнителният директор на рекламодателя Пол Дауни изрази подкрепа за призива на президента.

Същото се случва и с друг голям стадион, брандиран от телеком - "Водафон Арена" на Бешикташ става "Водафон Стадион".

Сред другите променени имена са "Тимсах Арена" на Бурсаспор, "Торкуарена" на Коняспор, "Медикал Парк Арена" на Трабзонспор и "Мерсин Арена" на Мерсин. Мярката засяга и най-голямата спортна зала в страната - "Юлкер Спортс Арена". 

Междувременно турските власти обявиха, че над 50 000 души остават в ареста заради опита за преврат срещу Ердоган през юли м.г. Съдебни действия са предприети срещу над 154 000 души, но само около една трета към момента са задържани.

Властта в Турция смята организацията ФЕТО, свързана с проповедника Фетхулах Гюлен, за отговорна за опита за военен преврат. Задържаните са обвинени във връзки с движението на Гюлен. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
8
0
Варна (преди 9 години)
Рейтинг: 92131 | Одобрение: 38206
Ердоган се превръща в най-големия модерен диктатор и умее страхотно да отмества вниманието на обществото от собствените си далавери и кражби, но ще срине икономиката на Турция , а и ще докара страшна война с кюрдите. 
"Защо ние убиваме децата?" - зададе въпроса през 1992 година един сръбски войник и сам отговори на него: "Понеже те някога ще порастат и ще дойдат да ни убият вече възрастни".

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама