Етър се спаси, Дунав играе с отбора на Вуцов бараж за оцеляване в елита

21.05.2018 / 22:19 3

Снимки: Sportal.bg

Отборът на Етър се спаси от изпадане, след като победи Дунав с 2:1 в среща-реванш от плейофа за оцеляване в Първа лига в Русе. "Болярите" са краен победител с общ резултат 4:1.

Дунав ще играе бараж за оцеляване срещу водения от Вили Вуцов Царско село в четвъртък от 17,30 часа на стадиона в кв. "Коматево" в Пловдив.

В 57-ата минута Махамаду Мустафа откри с глава резултата след корнер. Велко Батрович изравни от дузпа 11 минути по-късно.

В 5-ата минута на терена стана горещо при изпълнението на един тъч за гостите. Димо Атанасов и Васил Шопов се сдърпаха, след което се заформи меле до страничната линия. Накрая арбитърът Стефан Апостолов показа жълт картон на двамата "главни герои" и играта продължи, пише Sportal.bg.

В 11-ата минута Велко Батрович пропусна първото чисто положение за гол. Футболистът на "болярите" излезе на отлична стрелкова позиция, но Мартин Луков успя да спаси.

В ответната атака Мухамаду Мустафа можеше да открие за Дунав от чудесна позиция, но Христо Иванов отби топката и резултатът се запази 0:0.

Последваха много скучни минути, в които не се случи нищо любопитно. В 36-ата минута Шопов от домакините пробва бдителността на вратаря Христо Иванов, но топката не улучи рамката на Етър.

До края на полувремето не се случи нищо по-специално за отбелязване и така дойде почивката.

Втората част започна със слаб футбол, за да се стигне до 57-ата минута. Юлиан Ненов качи топката на главата на Махамаду Мустафа. В същото време защитата на Етър бе "замръзнала" и тъмнокожият играч простреля стража Иванов от 4-5 метра - 1:0 за Дунав!

В 62-ата минута Даниел Младенов можеше да изравни и да реши нещата, но Мартин Луков спаси изстрела му, дошъл отдясно. Веднага след това Васил Шопов вдигна адреналина на публиката в Русе, но нападателят не успя отблизо да насочи хубаво топката в мрежата, пише Sportal.bg.

В 65-ата минута Велко Батрович си спечели дузпа, използвайки по хитър начин хвърляне в краката му на вратаря Мартин Луков. Черногорецът не даде шанс от бялата точка на българския вратар - 1:1.

В 74-тата минута двата отбора останаха с по 10 души, след като от игра бяха изгонени Михаил Милчев и Бадара.

Във втората минута на продължението Иван Стоянов вкара красив гол от фаул и донесе успеха на Етър с 2:1.