Ето какво разкри шофьорът на джипа от мелето във Варна пред "Петел": Карах на зелено, когато встрани от мен...
За "Петел бг" шофьорът на джипа от мелето до Техникумите във Варна разкри:
"Карах направо на зелено, когато встрани от мен изневиделица видях аудито да минава на червено. Нямаше как да се избегне сблъсъкът. След удара аз веднага излязох от колата, тъй като видях, че в аудито до шофьора има момиче. Помогнах му да излезе, то беше доста уплашено, но без видими поражения. Шофьорът пък беше с контузия в главата. Имаше кръв.
Двамата бяха откарани за преглед в болница от пристигналата линейка."
Шофьорът на джипа е невредим, но пожарникари разрязаха части от предницата, за да могат да качат колата на Пътна помощ. В момента пък аудито е избутано на другия тротоар, докато разследващите изясняват причините и обстоятелствата за инцидента. Пътното платно по бул. "Сливница" към центъра е отцепено, а от светофара по бул. "Владислав" по посока към кръстовището на техникумите, се е образувала огромна опашка от автомобили.
Същото е станало и от затвора, посока техникумите до светофара на кръстовището, където е възникнало произшествието.
Пред въпросния светофар има девет тролейбуса, чиито шофьори очакват движението към центъра да бъде пуснато, за да потеглят. На мястото са и над 50 варненци, които обсъждат случилото се.

Както "Петел" писа, Ауди S5 с варненска регистрация e карало по бул. "Сливница", посока центъра, когато на около 20 метра преди светофара на кръстовището с ул. "Акад Сахаров" удря странично бус. След удара Аудито преминава през тротоара и край светофара и се сблъсква с Джип Гранд Чероки с бургаска регистрация.

Секунди след това Аудито се удря в мантинелата, която събаря, а джипът се завърта и остава на платното между светофарите.



_960x960.jpg)

_960x960.jpg)




Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

1
0
