Ето какво се случи на финалите в "Арена Армеец" тази вечер

13.09.2018 / 21:08 1

Българските гимнастички Невяна Владинова и Катрин Тасева не успяха да претворят голямото си желание, което демонстрираха с емоционалната си игра пред родна публика, във финала на бухалки и допуснаха неточности, което им отреди шесто и осмо място.Момичетата на Бранимира Маркова бяха оценени по-слабо отколкото в квалификациите. Невяна Владинова получи 17.650 (18.750 в квалификациите), а Катрин Тасева бе оценена със 17.200 (19.200 в квалификациите).Ново злато грабна световната шампионка Дина Аверина, оценена с 19.000, макар че допусна сериозна грешка, която се представя невероятно от началото на Световното в София и успя да завоюва три златни медала в трите финала до въпросния момент.

Веднага след нея се нареди представителката на Беларус Катерина Галкина, която получи 18.900 и не й достигна само една десета, за да изравни оценката на златната медалистка. Трета остана близначката на шампионката - Арина Аверина, което получи 18.850, което напълно повтори тройката от Световното първенство в Пезаро преди година. Най-младата ни представителка, част от националният отбор по художествена гимнастика индивидуално, Боряна Калейн пък остана шеста във финала на лента. Тя получи оценка от 17.100, след като допусна известни критични моменти в съчетанието си в зала "Арена Армеец" на Световното първенство в София. Тя се оказа и единствената ни представителка в този финал, след като Катрин Тасева не успя да се класира за финала с оценка от 16.650.Титлата успя да грабне отново руска гимнастичка, но този път Александра Солдатова разчупи тоталната хегемония на своята сънародничка Дина Аверина, която грабна три златни медала във финалите на останалите три уреда, и се окичи със златото. Тя бе оценена с 18.600, което бе по-слаба оценка от тази в квалификациите -19.900, но се оказа напълно достатъчна за триумф.

Високата оценка на Солдатова в квалификацията й помогна да се класира и за многобоя утре.Със среброто се окичи Милена Балдасари, която получи 18.550 и остана на по-малко от крачка от най-високото място на стълбичката. Веднага след нея се нареди звездата на националния отбор на Израел Линой Ашрам (18.500), което доказа изключителната конкуренция, след като първите три гимнастички бяха разделени в едва една десета. Утре е многобоя, с което завършва програмата за индивидуалните гимнастички на Световното първенство в София, акцентира "Спортал".