Ето кой е следващият съперник на Григор Димитров в Австралия

18.01.2019 / 10:42 0

Американецът Франсис Тиафо е следващият съперник на Григор Димитров на Australian Open. Той победи италианеца Андреас Сепи с 6:7(3), 6:3, 4:6, 6:4, 6:3 в мач, продължил 3 и 21 минути.

Двубоят се игра успоредно с този на Димитров, но беше много по-оспорван и продължителен. Сепи взе първата част след тайбрек. Тиафо изравни след пробив в шестия гейм на втория сет.

Италианецът отново си върна предимството с ранен пробив, но Тиафо се спаси с късен брейк. Сепи все пак направи още един пробив и затвори третия сет с 6:4.

Тиафо проби в началото на четвъртата част, но трябваше да спасява точки за пробив преди да изравни сетовете след 6:4.

В последната част отново сервиращите имаха предимство, след като американецът проби в първия гейм. Той успя да да реализира втория си мачбол в най-дългия гейм от двубоя.

Димитров победи Тиафо на Откритото първенство на Канада. Но мачът беше равностоен и Тиафо направи впечатление с нестандартната си игра, но и слаба психика.

След това двамата играха в демостративен турнир в Чикаго. Тогава хасковлията беше безапелационен.