Европейските столици с най-големите задръствания

08.12.2018 / 05:00 0

В много европейски столици шофирането в най-натоварените часове през седмицата може да бъде истински кошмар

И това важи в пълна сила за тези, които са решили да карат автомобил в Москва.

Именно в руската столица задръстванията отнемат най-много време през годината. Това показва последното изследване INTRIX Global Traffic Scorecard.

Според данните в него в Москва трафикът е най-тежък, като той е "струвал" 91 часа на шофьорите. Иначе казано те прекарват почти 4 дни в годината в задръствания.

По този показател руската столица се нарежда пред мегаполисите Лондон и Париж. През 2017 година лондончани са прекарали в трафика 74 часа или точно 3 дни, а парижани - 69 часа.

На четвърто място е посочен Истанбул, въпреки че не е столица на Турция, но пък е най-големият град в южната ни съседка. Там през миналата година гражданите са прекарали, чакайки в трафика, 59 часа. Пети след него е Цюрих с 51 часа за предходната година.

Най-малко време пък задръстванията са отнели на шофьорите в Любляна, Лисабон и Будапеща - под 25 часа./ money.bg

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама