"Европол" разби "суперкартел" за наркотици, контролирал 1/3 от търговията с кокаин в Европа

28.11.2022 / 11:27 1

Снимка: Pexels

От "Европол"съобщиха е разбит огромен „суперкартел" за наркотици, който е контролирал 1/3 от търговията с кокаин в Европа. Полицията е арестувала 49 души в различни страни, включително шестима основни заподозрени в Дубай, съобщи "Нова телевизия".

В рамките на огромната международна операция са иззети 30 тона от наркотика и са извършени арести още във Франция, Испания, Белгия и Нидерландия, се казва в изявление на полицейската агенция на ЕС. Нидерландските прокурори заявиха, че ще поискат екстрадирането на заподозрените от Обединените арабски емирства.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
Голям праз (преди 3 години)
Рейтинг: 42269 | Одобрение: 7099
"Нидерландските прокурори заявиха, че ще поискат екстрадирането на заподозрените от Обединените арабски емирства." В никакъв случай!!! По-добре да ги съдят в Дубай!!! Там за наркотици присъдата е СМЪРТ!!!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама