Факти: Черно море без победа над Етър от 6 години

08.08.2018 / 12:39 4

Отборът на Черно море няма победа над Етър близо 6 години и в три мача поред, сочат фактите. За последно „моряците” спечелиха с 1:0 като гости на 18 август 2012 година след гол на Еденилсон Бергонси в 39-ата минута.

В следващите две срещи варненци записаха загуба с 0:1 и равен – 0:0, на „Тича”, а последния двубой завърши 1:1 под Царевец на връх 105-ия рожден ден на „моряците” на 3 март тази година.

Самб Бадара изведе домакините напред в първата минута, а Мариян Огнянов изравни от дузпа в 70-ата.

Общо в елита двата отбора са изиграли 34 мача, в които Черно море има 15 победи, 5 равни и 14 загуби, с голова разлика 40:45.

Във Варна срещите са 17 – 12 победи за Черно море, 2 равни и 3 загуби, 28:15, а във Велико Търново в 17 двубоя Етър е записал 11 победи, 3 равни и 3 загуби, 30:12.

Победите на Черно море: 2:1 (5), 1:0 (4), 2:0 (3), 3:1 (2), 6:2 (1).

Равните: 1:1 (3), 0:0 (2).

Победите на Етър: 1:0 (4), 3:0 (4), 2:1 (2), 2:0 (1), 3:1 (1), 4:0 (1) и 4:2 (1).