Фалстарт на ИУ-Варна в баскетболната "А" група

15.10.2018 / 11:00 0

Снимка: shumenbasket.org

Шумен стартира с победа сезон в баскетболната "А" група, след като се наложи с 90:82 (21:18, 24:13, 18:27, 27:24) над Икономически университет-Варна.

Срещата започна оспорвано, но това беше само през първите 10 минути, пише BGbasket. След това домакините се възползваха от грешките на противника си и дръпнаха напред в резултата (45-29) минута преди почивката. В третата част баскетболистите на ИУ успяха да стопят разликата до 6 точки (54:60) 2 минути преди края и извадиха съперника си от зоната на комфорта.

Последната четвърт беше истинска драма. Въпреки, че Шумен стартира с преднина от 8 точки (66:58), тя бързо се изпари. Кош на Ивайло Тодоров изстреля ИУ напред с 1 точка (67:66) 8 минути преди края на срещата. Двата отбора смениха лидерството на няколко пъти, но нервите на играчите от Шумен се оказаха по-стабилни. Въпреки драмата в края те успяха да измъкнат победата.

Най-резултатен за успеха на Шумен беше Антон Диков с 25 точки, а Милен Чолаков приключи с дабъл-дабъл - 20 точки и 11 борби.

За ИУ-Варна Николай Георгиев реализира 24 точки, по 12 добави Цветомир Куртев.