Федерер дари 1 млн. долара на засегнати от кризата в Африка

07.05.2020 / 00:07 0

Фондацията на швейцарската тенис звездата Роджър Федерер ще дари 1 милион долара за изхранване на семейства, засегнати от кризата с коронавируса в Африка, съобщиха от организация.

Парите ще бъдат използвани за осигуряване на храна на 64 хиляди деца и техните семейства, докато училищата са затворени заради пандемията.

Заради мерките около 300 милиона деца по целия свят не се възползват от храната в началните училища, която е задължителна според Световната програма за храните на ООН.

През март Роджър Федерер и съпругата му Мирка дариха 1 милион швейцарски франка на най-засегнатите семейства в Швейцария, съобщава БТА. 

Фондацията на Роджър Федерер подкрепя образователни проекти в Швейцария, както и в южноафрикански страни като Ботсвана, Малави, Намибия, Замбия, Зимбабве и Южна Африка.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама