Федерер е на победа от 10-та титла в Хале

22.06.2019 / 22:49 1

Роджър Федерер се класира за своя 13-ти финал на един от любимите турнири в Хале след рутинен успех над Пиер-Юг Ербер в два сета – в отделните части 6-3, 6-3 за малко над час игра.Швейцарецът започна силно и проби подаването на френския си съперник още в първия му сервис гейм. Оттам насетне Маестрото нямаше проблеми на собствен сервис и поведе след 6-3.

Във втората част играта бе равностойна до 3-3, когато ветеранът превключи на друга предавка и спечели следващите три гейма, а с това и мача. Така той се класира за 13-ти път на финал в Хале, като ще се бори за своята 10-та титла от германския град. Миналата година негов съперник в спора за титлата бе Борна Чорич, който нанесе една от трите загуби на Федерер във финален сблъсък в Хале.

Тази година швейцарецът ще търси реванш за поражението си срещу Давид Гофен, който по-рано сложи край на поредицата от осем последователни победи на Матео Беретини. Федерер и Гофен имат осем мача помежду си, като Роджър е спечелил седем от тях. Единственият успех за белгиеца дойде в полуфиналите на Мастърса в Лондон през 2017.

Самият той се класира за първи път в своята кариера на финал в Хале, след като надигра намиращия се в отлична форма Матео Беретини в два сета – в отделните части 7-6 (4), 6-3. Първият сет премина без пробиви и след надмощието на сервиращите, логично се достигна до тайбрек.

В него играта отново бе равностойна, но от 4-3 в своя полза, италианецът така и не записа повече точка и белгийският му опонент дръпна в резултата. Втората част бе решена от един-единствен пробив, дошъл в осмия гейм на мача, след който Гофен сервира успешно за мача.

Това е първият му финал в германския град и първи в турнир от календара на ATP след заключителния Мастърс на осемте най-добри през 2017, когато той бе победен от Григор Димитров. / Вестник Утро