Фицо: Гарантирах снабдяването на Словакия с газ

08.01.2025 / 21:21 1

Снимка: Arno Mikkor, Уикипедия

Словашкият премиер Роберт Фицо заяви днес, че на срещата си с руския президент Владимир Путин в Москва малко преди Коледа е гарантирал снабдяването на страната си с газ, предаде Ройтерс.

Путин прие Фицо в Кремъл на 22 декември. Двамата не направиха изявления след края на срещата, съобщава БТА.

Тя обаче се състоя преди Украйна да спре транзита на руски газ за Европа, включително за Словакия, от началото на тази година.

"Трябваше да осигуря газ поне за вътрешното потребление в Словакия", казва Фицо на видеозапис, публикуван тази вечер във "Фейсбук". Той уверява, че е гарантирал това снабдяване "без дори да повишаваме цените".

Словашкият премиер не даде подробности.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
5
robotron2000 (преди 12 месеца)
Рейтинг: 54491 | Одобрение: 1746
газта ще се праща лично по пощата на фицко, защото къде що има тръби само сакатлъци стават със тях!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама