ГЕРБ: Варна е загубила 90 млн. лв. от националната програма за подкрепа на общините за 2025-а
Снимка: Булфото, архив
Варна е загубила 90 милиона лева от националната програма за подкрепа на общините за миналата година, реално получените по проекти може и да са под 10 милиона лева. Това заяви във Варна Иван Портних, общински съветник от ГЕРБ.
Той и колегите му Тодор Балабанов, д-р Лидия Маринова, арх. Стоян Петков и Биляна Раева заявиха, че причината за загубата на средствата е липсата на отговорност на Общината и екипа на кмета, предава Радио Варна.
Тодор Балабанов каза, че администрацията се е опитала да повиши местните такси и цените на услугите, но наредбата е върната като незаконосъобразна от областния управител проф. Андрияна Андреева.
Предложението отново ще бъде внесено на сесия, но този път се очаква конкретна аргументация от екипа на кмета.
Съветниците от ГЕРБ коментираха и проектонаредбата за преместваемите обекти във Варна, която беше оттеглена на последното заседание, според Тодор Балабанов администрацията явно не желае промени.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

2
0
