Гаджев: Сектор "Сигурност" може да изяде главата на премиера

16.02.2022 / 09:16 2

кадър Нова тв

Сектор "Сигурност" и службите могат да изядат премиерската глава. 

Това коментира пред БНТ Христо Гаджев, депутат от ГЕРБ и зам.-председател на комисията по отбрана по въпрос за казуса "Барселонагейт".

Гаджев забелязва едно подхвърляне на документи, които са без някакъв приносител - кой ги е изготвил, откъде са дошли. Той заяви, че в Испания от половин година всичко по казуса е прекратено. Сега кои са тези служби, които ги пращат, запита депутатът.

Собственикът на къщата в Барселона неведнъж е давал интервю, така че има ясен отговор кой е, категоричен е Гаджев и добави, че "Барселонагейт" е една политическа топка, за която сега се използва моментът да се извади.

Христо Гаджев коментира и проведения вчера при президента Румен Радев Консултативен съвет по сигурността. На мен ми липсваше в становището след КСНС анализ на ситуацията за нас и какво прави България в тази рискова ситуация. Като гледам заключенията на КСНС, това не е била водещата тема, смята Гаджев.

Той е категоричен, че трябва да сме по-активни, за да получим способности сега, когато са ни необходими, а не след години. Ние правим идентична позиция с тази на Унгария, което заяви и министър Янев от трибуната в парламента, допълни Гаджев.  

Министър Асен Василев държи оставката на министър Стефан Янев в джоба си, защото всички разходи за отбрана са в министерството на финансите. За всеки един войник, който иска да назначи министъра на отбраната, трябва да иска разрешение от финансовия министър - това не е редно, подчерта Гаджев.

По думите му, миналата година почти няма проведени обществени поръчки в МО, всички са отменени от възложителя, защото нямат капацитет да ги довършат.

Редактор "Екип на Петел"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
5
0
krasko (преди 3 години)
Рейтинг: 15461 | Одобрение: 5081
Звероподобният се опитва да се прави на по-умен от абезяна !!!
2
1
Серж (преди 3 години)
Рейтинг: 230222 | Одобрение: 46147
И не само този сектор!.....

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама