Гарантират, че ще има водно спасяване на трите плажа във Варна без концесионер

22.04.2016 / 14:12 2

Трите плажа във Варна, които са все още без концесионер, ще бъдат подсигурени с водно спасяване. Това обяви областният управител Стоян Пасев. Въпросните места са Кабакум, Офицерския плаж и този в квартал "Аспарухово".

"Там изпадаме чисто хипотетично под риск да не се отдадат под наем и да нямат водно спасяване. Ще направя всичко възможно да взема пълните данни от министерството, за да обявя максимално късно поръчката за водно спасяване. Тя ще е голяма, тъй като само на територията на "Аспарухово" са 17 поста. Дори да няма наематели на тези три плажа, ще подсигурим водно спасяване. Процедурата ще трае 1 месец и до 20 юни може да имаме водно спасяване на тези три плажа", категоричен бе Пасев.

Министърът на туризма Николина Ангелкова разкри, че Община Варна ще поеме почистването на въпросните три плажа, тъй като по закон тя получава 50% от концесионните такси и има ресурс да вложи средства в поддържането на ивицата.

В министерството се подготвя новата наредба, с която ще бъдат категоризирани плажните ивици и тяхното отдаване ще бъде съобразено с индивидуалните им характеристики като достъпност, социализация и др. Всяка категория плаж ще бъде отдавана на различна стойност, изчислявана по специална методика.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
plabov1080 (преди 10 години)
Рейтинг: 48780 | Одобрение: 3990
А до 20.юни, плажуващите да се спасяват както могат
plabov

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама