Гърците посрещнаха Великден с маски в църквите

24.04.2022 / 14:29 0

Кадър България Он Еър

В съседна на България държава отново посрещат пълноценно християнския празник.

За пръв път от две години гърците се поздравиха с празника във всички църкви и манастири. Със задължително носене на маски в храмовете в южната ни съседка посрещнаха Възкресение Христово в Гърция.

Властите не налагат глоби на празника, но предупреждават, че мерките трябва да се спазват. Mного български туристи също пристигнаха в северната част на страната, като голяма част от тях предпочетоха островите Тасос и Самотраки.

Българи и румънци са повечето туристи на Корфу, според гръцките туроператори. На Халкидики също отвориха хотели поради силен интерес на туристи от балканските страни.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама