Ген. Мутафчийски: Болни от Ковид развиват непознат досега вид диабет

25.03.2021 / 11:19 4

Снимка Булфото

Ген. Мутафчийски предупреди каква опасност дебне заразени с коронавирус. 

Болни от COVID-19 развиват непознат досега вид диабет.

Това обясни  председателят на Националния оперативен щаб проф. Венцислав Мутафчийски по време на редовния брифинг на здравните власти.

"В резултат на прилагането на големи дози кортикостероиди и дексаметазон се провокира  неоткрит досега диабет при заразените с коронавирус. За щастие, за повечето болни това е преходно състояние, както и високото кръвно. Това е страничен ефект от лечението, съчетано с действието на вируса. След около три месеца от преболедуването този диабет изчезва при болните", поясни той, пише 19min.bg. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
какаАнче (преди 5 години)
Рейтинг: 821 | Одобрение: 61
Мале, тоз накрая си призна! Именно от лечението си отиват 90% от болните.
3
1
Варна (преди 5 години)
Рейтинг: 92131 | Одобрение: 38206
от прочетеното оставам впечатление, че не от Ковид ами от лечението на Ковид се придобива този непознат диабет
"Защо ние убиваме децата?" - зададе въпроса през 1992 година един сръбски войник и сам отговори на него: "Понеже те някога ще порастат и ще дойдат да ни убият вече възрастни".

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама