Георги Илиев приключи футболната си кариера

15.12.2019 / 21:07 0

Дългогодишният футболист и капитан на Черно море Георги Илиев приключи футболната си кариера. След точно 20 години по терените днес, на 15 декември 2019 г., Жоро изигра последния си мач на професионално ниво. Това стана при нулевото равенство на настоящия му клуб Локомотив (Пд) с Левски.


Жоро прави дебюта си в професионалния футбол с екипа на Светкавица в “Б” група през пролетта на 2000 г.

Георги Илиев окачи бутонките като №1 по изиграни мачове на най-високото ниво в родния футбол – 461. От тях най-много са за Черно море – 318, а останалите са за Локомотив Пловдив (86) и ЦСКА (57). Головете му в “А” група са 86, като 71 от тях са за моряците, което го нарежда на 2-ро място във вечната ранглиста след Стефан Богомилов.

Общо в кариерата си на клубно ниво във всички турнири халфът има 568 мача и 105 гола. Записа 24 срещи и за националния отбор.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама