Германия и Англия завършиха 1:1 в дербито на Лигата на нациите

08.06.2022 / 03:19 0

кадър: Диема Спорт

Херцеговина надви 1:0 у дома Румъния в друга среща. Точен в 68-ата мин бе Смаил Превляк.

Отборите на Германия и Англия не успяха да излъчат победител в един от най-интересните сблъсъци в Лига на нациите във вторник вечер. Двубоят на „Алианц Арена” завърши при резултат 1:1, като домакините поведоха веднага след почивката с гол на Йонас Хофман, но „трите лъва” стигнаха до хикса чрез Хари Кейн, който реализира дузпа две минути преди края.

Попадението на английския нападател бе под номер 50 за него с националната фланелка. Така той изпревари във вечната голмайсторска ранглиста на Англия легендата Боби Чарлтън и еднолично зае второто място. Кейн вече се намира на само три попадения от лидера Уейн Рууни, допълва Гонг.

Така Германия направи второ равенство от началото на борбата в Група 3 на Лига А в турнира. В първия си двубой възпитаниците на Ханзи Флик направиха равен 1:1 и с тима на Италия. За Англия пък това е първа точка, след като в първия си мач допусна изненадващо поражение от Унгария с 0:1.