Героят за Спартак: Свикнахме да побеждаваме, искаме да продължим да го правим

13.09.2021 / 10:53 1

Снимка Фейсбук/ФК Спартак

Халфът Николай Иванов се превърна в герой за Спартак срещу Левски (Лом). Той се появи в игра в 70-ата минута, а в третата минута на петминутното продължение донесе трите точки на своите с прекрасен гол.

Това е второто попадение на Иванов за спартаклии в професионалния футбол. Николай се разписа и при успеха в първия кръг над Нефтохимик с 3:1, когато изравни и постави началото на пълния обрат.

Попадението срещу Лом е най-важното за мен за Спартак. Нямаше какво толкова да мисля при гола, отвори се възможност за удар, веднага се възползвах и успях да вкарам и да материализирам усилията на колектива, каза за "Петел" Николай Иванов.

При влизането ми в игра треньорът каза, че ме пуска, за да обърна мача. Вътрешно вярвах, че ще го направим, тъй като физически бяхме добре подготвени и това ни помагаше да поддържаме високо темпо и да атакуваме след почивката. След като изравнихме, те започнаха само да се бранят и беше въпрос на време да отбележим победното попадение, допълни Иванов.

Свикнахме да побеждаваме  и искаме да продължим да го правим. Най-важното е да продължим да си вършим работата на терена и да поддържаме постоянно добро игрово ниво. Ако се получава и в хода на първенството ни се отдаде възможност да преследваме нещо голямо, ще го направим. Сега продължаваме да мислим мач за мач и да стоим здраво стъпили на земята, каза още полузащитникът.

Не смятам, че само първите пет отбора в класирането в момента ще се борят за елитна промоция. Рано е да се дават оценки и да се правят анализи. Мисля, че ще се намесят и други, като Монтана, който рано или късно ще започне да побеждава. Мен обаче ме вълнува единствено в Спартак. В клуба са осигурени всички условия за правене на футбол, а в отбора ни има голяма вътрешна конкуренция. От нас се иска да се раздаваме винаги максимално и да играем за победа, завърши Николай Иванов.