Гол-шедьовър на Васко Боев в края носи победа на Спартак (снимки)

21.04.2018 / 18:00 3

С гол-шедьовър на Васко Боев в последните секунди Спартак победи Светкавица с 2:1 в мач от четвъртия кръг на втория етап в първенството на Трета лига - Североизточна група. Срещата на стадион "Локомотив" бе наблюдавана от над 130 зрители.

Домакините установиха бързо превес, но бъркаха в завършващата фаза, а при една ситуация в наказателното поле Емил Илиев се строполи на тревата след съприкосновение със защитник, но реферът прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

В първите 15 минути на второто полувреме спартаклии установиха тотална доминация. Те обаче изпуснаха да вкарат на три пъти, като първо пропуснаха да реализират Илиян Неделчев и Славомир Събков, а после защитник на гостите изчисти кълбото от голлинията.

В този период от срещата Боян Илиев заигра като централен нападател и в 73-тата минута свали топката с гърди на Милен Николов, който я насочи от 22 метра в долния ъгъл - 1:0.

Четири минути по-късно, обаче Мирослав Марков направи детинска грешка. Необяснимо защо вратарят на Спартак тръгна да лъже съперник в малкия пеналт, Юлиян Загоров му измъкна топката и я вкара в празната врата - 1:1. Оттук до края се игра само в наказателното поле на гостите и пред него, като усилията на Спартак бяха възнаградени във втората минута на триминутното продължение. Тогава Васко Боев отправи майсторски удар от 20 метра, топката отскочи от напречната греда и тупна зад голлинията - 2:1.

След фамозното изпълнение публиката на Спартак бурно приветства своите, както го правеше през цялото време. След края победители и ултраси празнуваха заедно успеха до тъчлинията.

Съставът на Спартак (4-2-3-1): Мирослав Марков - Александър Йовчев, Боян Илиев, Вилиян Денчев, Михаел Михалев - Васко Боев, Милен Николов - Ивайло Русев (81 - Иво Михайлов), Емил Илиев (68 - Тодор Маринчев), Славомир Събков - Десислав Дяков (52 - Илиян Неделчев)