Гол в последните секунди донесе обрат за Интер

09.04.2024 / 00:33 0

Снимка:Pexels

Убедителният лидер в Серия А Интер победи драматично с 2:1 при гостуването си на Удинезе в мач от 31-вия кръг на италианския елит. Лазар Самарджич откри за "фриуланите" в 40-ата минута, а Хакан Чалханоолу изравни за Интер в 55-ата минута от дузпа.

Резервата Давиде Фратези пък донесе пълния обрат за гостите в петата минута на даденото от съдията продължение на редовното време, предава Спортал.

"Нерадзурите" имаха пълно превъзходство през целия мач във всички компоненти на играта, като заслужено се поздравиха с поредна победа, с която тимът си върна 14-те точки преднина на върха пред градския съперник Милан при седем оставащи кръга. Тимът на Симоне Индзаги продължи и невероятно успешната си серия в първенството, като няма загуба в 27 последователни мача, от които спечели вече цели 23. Интер постигна и друг рекорд, като се превърна в първия отбор в историята на Серия А, който се разписва поне веднъж в първите си 31 мача от сезона.

С успеха си днес лидерът може да стане шампион точно срещу големия съперник Милан, като "Дерби дела Мадонина" ще бъде в по-следващия кръг. Удинезе пък се бори, но остава в здрава битка за оцеляването си, като е три поредни мача без победа и е само на две точки от опасната зона. В предишната среща между двата отбора Интер спечели с убедителното 4:0. Удинезе като домакин спази традицията да затруднява съперника си, като преди този мач в последните пет срещи вкъщи в три случая не бе загубил от "нерадзурите".