Голяма българска победа! Ударихме олимпийския шампион Бразилия във Варна

17.06.2018 / 21:24 4

Спечелихме с 3:2 гейма в Лигата на нациите

Националният отбор на България по волейбол победи олимпийския шампион от Рио 2016 година Бразилия с 3:2 гейма в мач от Лигата на нациите, който се игра във Варна, пише Блиц.

Това е втори пореден успех за нашите национали, които в събота разбиха Канада с 3:0 гейма. България вече има 5 победи от началото на турнира Лигата на нациите. Любопитното и куриозно е, че Бразилия записа изненадваща трета поредна загуба (и трите във Варна) и общо четвърта от старта на надпреварата.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Боян Йорданов, Николай Пенчев, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

БРАЗИЛИЯ: Уилям Аржона, Уолъс Де Соуса, Маурисио Боржеш, Дъглас Соуса, Отавио Пинто, Лукаш Сааткамп - Мурильо Ендрес-либеро
Старши треньор: РЕНАН ДЕЛ ЗОТО