Голяма промяна за учениците, в програмата влиза предмет за...

02.12.2018 / 14:23 5

Часове по възпитание влизат в програмата на учениците. Идеята е на образователното министерство. Експертите вече подготвят новата стратегия, чиято цел ще е да определи ценностите, които децата трябва да притежават, съобщава Нова тв.



И сега училищата и детските градини осъществяват възпитателна дейност, но параметърът ѝ не е дефиниран. Сред заложените цели в проекта са учениците да знаят какво е толерантност, уважение и патриотизъм.

"Това не означава, че ще бъде иззета функцията на семейството. Напротив, всички деца, които влизат в класната стая, влизат с различни ценности, с различно възпитание. Смятаме, че има едни общочовешки ценности, които трябва да се развият и на които ние изключително много държим", заяви заместник-министърът на образованието и науката Таня Михайлова.

От синдикат "Образование" дори предлагат учителите да пишат оценки на база поведението на децата в училище.

"Оценка за дисциплината на съответния ученик - нещо, което би демонстрирало неговите умения да живее в социални общности и би гарантирало правата на другите деца. Наше изследване показа, че в повечето от страните има такава оценка", каза синдикатът от "Образование" - КТ "Подкрепа" Юлиан Петров.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама