Говедо нахлу на терена на мач на Ботев

21.06.2017 / 20:53 2

Снимка sportal.bg

Комична случка прекъсна контролата между Ботев и кипърския АЕЛ Лимасол в комплекса "Царско село" в София. В 30-та минута едър рогат добитък пожела да порита с футболистите и нахлу на терена. Играчите се смутиха и спряха мача, а феновете на жълто-черните посрещнаха животното със скандирания: Говедо, Говедо. Добродушното добиче бе изведено и мачът продължи. Куриозите обаче не спряха дотук. Двубоят за втори път трябваше да бъде прекъснат малко по-късно от куче, което също опита тревната настилка на стадиона в "Царско село". В крайна сметка други мераклии от животински вид не се намериха и мачът завърши по план, пише trafficnews.bg.

Иначе АЕЛ победи с 3:1. Левият защитник Аврам бе точен за кипърците в 9-ата минута, след като отбеляза много красиво попадение със страхотен шут от малък ъгъл. Крум Стоянов изравни в 58-ата минута с още по-хубаво изпълнение. Той прехвърли стража на кипърците, топката се удари в гредата и влезе в мрежата. Към края на срещата гостите вкараха още две попадения - в 77-та минута след корнер и удар с глава на Аруабарена и в 83-та след центриране отляво по земя и засечка в мрежата на Саси. Междувременно Неделев нацели гредата, а Стоянов пропусна сам срещу вратаря. Последният бе прекфалифициран от ляв бек на централен нападател заради отсъствието на бразилеца Виана, който все още не е решил визовите си проблеми и не е пристигнал в България.