Градусите започват да се покачват от утре

09.12.2023 / 15:16 0

Снимка: Петел

Градусите започват да се покачват от утре, сочи прогнозата на синоптиците от от Националния институт по метеорология и хидрология.

През нощта ще преобладава ясно и почти тихо време, но по поречието на Дунав ще остане мъгливо. До сутринта на много места в низините, котловините и около водните басейни ще се образува мъгла или ниска слоеста облачност. Атмосферното налягане слабо ще се понижи, но ще остане по-високо от средното за месеца.

През деня облачността ще е разкъсана, средна и висока, над централните райони от страната и Южна България - до предимно слънчево време. Над Северозападна България и източните райони ще се задържи мъгливо или с ниска слоеста облачност. Ще остане почти тихо, следобед в Източна България ще се появи до умерен вятър от южната четвърт. Минималните температури ще са между минус 4° и 1°, а максималните - между 3° и 8°. В София минималната температура ще е около минус 1°, а максималната ще е около 6°.

Сутринта по Черноморието ще има мъгла или ниска слоеста облачност. По-късно през деня видимостта ще се подобри и облачността временно ще се разкъса, но следобед отново ще се вплътни. Ще духа слаб вятър от южната четвърт. Максималните температури ще са 7°-9°, малко по-ниски от температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2 - 3 бала.

Над планините облачността ще е разкъсана, средна и висока. Ще духа умерен югозападен вятър. Привечер в западните райони от Стара планина ще превали сняг. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 3°, на 2000 метра - около минус 2°.

В понеделник ще преобладава слънчево време, сутринта на места в низините и котловините с мъгли или ниска облачност. Следобед от запад ще започне увеличение на облачността. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад.

През нощта срещу вторник и във вторник вятърът ще е от северозапад. През нощта на отделни места е възможно да превали слаб дъжд, в планините - сняг; през деня ще е почти без валежи, с променлива облачност. Дневните температури ще се повишат

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама