Гръцки министър предлага „европейска“ виза за туристи
Снимка: Пиксабей
По време на форум за туризъм в Рим италианският министър на външните работи Антонио Таяни заяви, че е съгласен с предложението на гръцкия министър на туризма Олга Кефалояни за улесняване на туристите чрез визи, които позволяват посещение на няколко държави членки на ЕС, предаде за БТА агенция АНА-МПА.
Кефалояни, която представлява Гърция на форума в петък, предложи въвеждане на виза, която ще позволи на туристите, желаещи да посетят повече от една държава от ЕС - например да посетят Гърция, Италия и след това Франция - да пътуват с една виза. Гръцкият министър на туризма специално спомена нарастващия туристически интерес от страна на средната класа в Индия, както и от страна на китайските туристи.
"Разбира се, всичко това трябва да бъде съобразено изцяло с изискванията за сигурност и контрол, установени от Шенгенското споразумение и целия набор от европейски разпоредби", обясни гръцкият министър.
Антонио Таяни добави, че в координация с европейските си колеги ще популяризира предложението и ще го разгледа подробно на предстоящата среща на приятелите на Западните Балкани, която ще се проведе в Ню Йорк.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

0
0
