Грешна стъпка на Цонков и Охрид в Македония

19.11.2017 / 13:15 0

Станислав Цонков и Охрид не успяха да постигнат още една победа в Македония. Варненският гард и тимът му загубиха от лидера в местната Първа лига Блокотехна със 78:92 като гости в мач от 7 кръг.

Охрид има в актива си 4 успеха и 3 поражения, което му отрежда четвърто място във временното класиране. 192-сантиметровият баскетболист остана в игра 33 минути с екипа на Охрид, като остави срещу името си 8 точки, 3 борби, 4 асистенции, 1 открадната топка и чадър. При стрелбата си варненецът бе 3/7 от средно разстояние и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.
Преди няколко дни Станислав Цонков се представи добре за Охрид, който обаче загуби от Динамик Белград с 69:102 в мач от Втора дивизия в Адриатическата лига. Самият той сподели и впечатленията си от двубоя.
“Играхме добре през първата половина. Борихме се много. Плеймейкърът ни е контузен и имаме проблем с ротацията. Това оказа влияние и за съжаление допуснахме ново поражение. За нас най-важното е да починем и да продължим да работим. Имаме още време да се подготвяме за следващите мачове от този турнир”, каза Станислав Цонков, цитиран от Bball.bg.