Григор Димитров: Сравненията с Федерер ми тежаха

28.07.2016 / 23:31 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров призна, че сравненията с Роджър Федерер са се отразили негативно в началото на кариерата му. В Торонто, където първата ни ракета достигна до осминафиналите, той бе откровен по темата.

"През целия ми живот сравненията с Роджър бяха тежест. Всичко започна още, когато бях при юношите и въобще не ми помогна. Трябваше да се справям с това през цялата ми кариера. За щастие това вече е в миналото", сподели Димитров, който преди две години достигна до номер 8 в света. 

 

 

 

Григор обясни колко му е било трудно да се концентрира върху кариерата си с подобни очаквания. "В един момент от живота трябва да седнеш и да си кажеш: Какво искам да правя? Как искам да бъда запомнен? Какво е наследството ми? И какво е важно за мен? Проведох подобен разговор със себе си. Трудно е да се погледнеш в огледалото, защото не можеш да скриеш нищо. Мисля, че имаше много неща, които трябваше да си кажа и да приема", каза още българинът, цитиран от Спортал.

 

Тази вечер Димитров се изправя срещу Иво Карлович в спор за място на четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Торонто./Pik.bg

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама