Григор Димитров е на финал в Стокхолм след фамозен обрат

19.10.2024 / 21:59 0

Кадър Макс Спорт

Страхотен Гришо полетя на корта.

Григор Димитров победи Талон Грийкспор с 2:1 сета след феноменален обрат в полуфинален мач от турнира на АТП в Стокхолм. Двубоят започна трудно за Григор, който успешно отрази точка за пробив. Двамата състезатели се разменяха геймове, но след два пробива от страна на Грийкспор, първият сет завърши с 6:2 за нидерландеца.

Вторият сет обаче показа съвсем различно лице. Димитров се съвзе и реализира минаващ удар, за да поведе с 2:0. Грийкспор върна пробива, но Григор реализира сетбол в последния момент при сервис на съперника и спечели със 7:5.

В третия сет Григор  успя да наложи волята си и затвори мача с отлична игра, демонстрирайки своя опит и умения за крайното 6:4. С победата си той се класира за финала, където ще срещне Томи Пол, пише gong.bg.

Първи сет:

Мачът започна със сервис на Григор, който демонстрира увереност още от първата точка. Въпреки че се стигна до точка за пробив в полза на съперника, Григор не се поддаде на натиска. С мощен сервис успя да отрази опасността и с още два перфектни сервиса спечели първия гейм в мача.

След впечатляващия старт българинът продължи с агресивната си игра и със страхотен минаващ удар от бекхенд успя да си създаде две точки за пробив в сервис гейма на Таон Грийкспор. Въпреки усилията на българския тенисист, холандецът показа здрави нерви и отрази двата пробива с два мощни сервиса. След няколко равенства и напрегнати разигравания, Грийкспор успя да спечели гейма, изравнявайки резултата на 1:1.

Григор бързо затвори подаването си, допускайки само една точка. С точни сервиси и агресивни удари, българският тенисист показа доминираща игра, повеждайки с 2:1 в геймовете.

Грийкспор премина през труден момент в следващия си сервис гейм. Въпреки че отново допусна точка за пробив в своята игра, холандецът прояви характер и със силни сервиси успя да затвори гейма за 2:2.

Григор отново впечатли с чудесен бекхенд, който му осигури преднина от 40:30, а дори и съперникът му не успя да сдържи аплодисментите си за това изпълнение. Въпреки това, след поредица от силни разигравания Грийкспор успя да затвори гейма, осъществявайки първия пробив в мача и повеждайки с 3:2.

Грийкспор затвърди пробива след като обърна гейма от 0:30 и увеличи преднината си, повеждайки с 4:2 в първия сет.

Агресивната игра на Грийкспор продължава да дава резултати, като многобройните атаки към бекхенда на Григор доведоха до нов пробив. Холандецът демонстрира впечатляваща увереност, а точните му удари му позволиха да поведе с 5:2 в първия сет.

След труден гейм, в който Грийкспор успя да спаси точка за пробив, нидерландецът завърши първия сет с 6:2 гейма.

Втори сет:

Българинът спечели сервис гейма си в началото на втория сет безпроблемно, на 15, с което показа, че е готов да се бори за обрат в мача. След впечатляващ минаващ удар, Григор Димитров успя да постигне пробив, повеждайки с 2:0 във втория сет.

Григор премина през труден сервис гейм, но успя да наложи волята си и да затвори гейма след дълго разиграване и продължава да е без загубен гейм в сета.

Грийкспор успя да спечели първия си гейм в сета. След като загуби само една точка в подаването си, нидерландецът намали изоставането до 3:1.

Димитров отново увеличи преднината си, след като спечели гейма си на 30. Българинът показа атлетичност и впечатли с невероятен минаващ удар и резултатът стана 4:1

Грийкспор реагира на предизвикателството с бърз гейм, печелейки подаването си за около минута. Нидерландецът показа солидна игра и се възползва от слабостите в защитата на Димитров, за да намали изоставането си до 4:2

Грийкспор продължи да демонстрира впечатляваща форма и успя да пробие сервиса на Григор. Нидерландецът наложи натиск с агресивна игра и се връща в борбата за втория сет.

Пробивът на Грийкспор беше затвърден с мощни сервиси и впечатляваща игра на мрежата, която остави Григор без шансове. Българинът се опита да отговори, достигайки до точка за пробив, но нидерландецът показа стабилност и успешно защити подаването си. 4:4

Григор спечели бърз гейм на 0 след серия от мощни удари и безкомпромисни сервиси, българинът затвори гейма бързо, което му позволи да се доближи само на един гейм от спечелването на втория сет. 5:4

Григор успя да се закачи в гейма на Грийкспор и въпреки че достигна до дюс, българинът не успя да затвори гейма в своя полза. Нидерландецът показа характер и след силна игра изравни резултата на 5:5

Грийкспор започна силно сервис гейма на Григор, повеждайки с 0:30 и поставяйки българина под напрежение. Въпреки това, българинът показа страхотна концентрация и с мощни сервиси успя да обърне резултата в своя полза, след което поведе с 6:5.

Българинът бързо достигна до две сетбола, демонстрирайки страхотна форма. След като пропусна първия, Григор успешно реализира втория и по този начин спечели втория сет. 7:5

Трети сет:

Григор Димитров откри третия сет с напрегнат сервис гейм, в който се стигна до дюс. Въпреки трудностите, българинът показа голямо самочувствие и с точни удари успя да спечели подаването си. 1:0

Грийкспор също премина през трудности в своя сервис гейм, но успя да се справи и да спечели подаването си. С този успех той изравни резултата на 1:1 в третия сет.

Гришо показа впечатляваща игра в своя сервис гейм, печелейки го на 0 и по този начин поведе с 2:1 в третия сет.

Нидерландецът отговори на добрата игра на Григор с бърз сервис гейм, в който загуби само две точки. Това му позволи да изравни резултата на 2:2.

Григор демонстрира отлична игра в своето подаване, след като след перфектно разиграване успя да реализира мощен смач, който му донесе преднина от 30:15. Въпреки че се стигна до дюс, българинът показа хладнокръвие и спечели гейма, повеждайки с 3:2 в третия сет.

Нидерландецът отговори с впечатляващ гейм на 0, в който блесна с мощния си сервис. След този стабилен гейм, той отново изравни резултата, показвайки, че е готов да се бори до последно в третия сет. Резултатът вече е 3:3.

Григор отново показа отлична форма и след солиден гейм успя да поведе с 4:3. Грийкспор бързо изравни резултата, след като демонстрира отлична игра и стабилно сервиране. 4:4

Григор отново излезе напред в резултата, след като демонстрира пълна доминация в своя сервис гейм. Българинът изглеждаше уверен и готов да натисне за победата в този важен момент от третия сет и след като спечели подаването си за 5:4, реализира и пробив за 6:4.