Григор Димитров полуфиналист в Акапулко след успех срещу Вавринка

28.02.2020 / 07:10 2

Григор Димитров срази Стан Вавринка на четвъртфиналите на тенис турнира ATP 500 в Акапулко, Мексико с 6:4, 6:4.

Най-добрият български тенисист не остави шанс на именития швейцарец и постигна петата си победа над него от общо 12 мача. Григор допусна само един пробив в първия сет и на свой ред спечели цели три пъти подаването на съперника си. Двубоят продължи 1 час и 26 минути. На полуфиналите Димитров ще играе срещу победителя от мача между испанеца Рафаел Надал и Сунву Квон от Южна Корея.

ПЪРВИ СЕТ

Мачът стартира повече от чудесно за Григор. С прекрасна и солидна игра от дъното на корта, най-добрият български тенисист успя да постигне пробив още при дебютното подаване на Вавринка, и то на нула. Димитров не позволи на Стан Вавринка да спечели нито една точка и при своето подаване и така вече води с 2:0 и осем поредни точки. Швейцарецът постигна първите си точки в мача в третия гейм при своето подаване. Григор обаче продължи да затруднява Стан, но все пак Вавринка взе гейма - 1:2. Григор срещна известен отпор при следващото си подаване, но все пак го спечели на 30 точки. Вавринка намали резултата на 2:3 след като взе сервиса си на 15 точки. Стан стигна до първите се две точки за пробив в следващия гейм. При 30:40, швейцарецът изкара топката в аут, но двойна грешка на Григор даде нов шанс на Вавринка. Бекхенд в мрежата от Григор позволи на Стан да върне пробива. Григор обаче не се трогна от това. Българинът продължи да играе освободено и да предизвиква грешки от Вавринка. Димитров стигна до две последователни възможности да вземе ново предимство с пробив и след форхенд в аут, Григор поведе с 4:3 гейма. Григор успя да измъкне много сложен гейм, в който Вавринка играеше страхотно, а и стигна до брейкбол. Димитров обаче показа здрави нерви и поведе с 5:3 гейма. Вавринка се закачи в резултата, след като взе трудно гейм на 30 точки. Димитров сервира за сета, но на два пъти изоставаше в точките при 0:15 и 15:30. За радост, добър сервис и грешки на Стан позволиха на българина на обърне нещата и в крайна сметка да грабне първия сет с 6:4 гейма след 45 минути игра.

ВТОРИ СЕТ

Вторият сет Вавринка стартира много концентрирано и бързо спечели подаването си на нула. Григор обаче отговори подобаващо на предизвикателството и на свой ред взе сервиса си на нула. Вавринка обаче продължи да е солиден и поведе с 2:1 гейма във втората част. Григор продължи да играе солидно от основната линия. Българинът спечели гейм номер 4 във втората част на 30 точки и изравни резултата, прехвърляйки напрежението в полето на Стан. Това веднага даде отражение. Вавринка бе доста разколебан при подаването си. И от това се възползва Григор, който проби на нула и поведе с 3:2 във втория сет. Удар с рамката на ракетата при 30:30 в следващия гейм даде възможност за брейкбол пред Вавринка. Григор обаче много стабилно отрази това и впоследствие спечели и поведе с 4:2. Григор стигна до 0:40 при следващия гейм, в който Стан сервираше. Швейцарецът обаче показа страхотни нерви и спокойствие и успя да обърне гейма с чудесен сервис - 3:4. Григор спечели много важно подаване. Българинът поведе с 3:0, но Вавринка изравни точките. Последваха две тежки разигравания, в които Димитров излезе победител и така поведе с 5:3 гейма във втория сет. Вавринка измъкна следващия гейм със солиден сервис, въпреки опитите на Григор да приключи мача още тук. Димитров обаче стори това в следващия гейм И то още при първия си мачбол.