Григор Димитров прегази Давид Гофен в Париж. Следва мач с Доминик Тийм

30.10.2019 / 17:06 1

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи белгиеца Давид Гофен със 7:5, 6:2 в 1/16-финален двубой от турнира в Париж, последен за сезона за българина. Така Гришо вече има 8 успеха срещу само една загуба срещу Гофен.

В предишния кръг хасковлията се наложи с с 4:6, 6:1, 6:2 над французина Уго Юмбер, a в следващия ще срещне Доминик Тийм, наложил се със 7:6, 5:7, 6:4 над Милош Раонич. Балансът на българина и австриеца е 2:2 победи.

Първият сет започна изключително оспорвано и Гофен опита да пробие Григор още в първия гейм, но българинът се спаси. Белгиецът все пак поведе при сервис на Димитров и то на нула за 2:1. Гришо му го върна за 3:3, след което играта тръгна гейм за гейм. Григор имаше предимство в почти всеки елемент през първия сет и заслужено поведе в резултата след пробив на нула за 7:5 в сета.

Григор взе сервиса си за начало на втория сет и се поизмъчи при подаването на Гофен, макар да поведе с 40:0, не успя да пробие съперника след пет брейкпойнта. Последваха няколко поредни гейма, в които всеки печелешпе подаванията си, докато не се стигна до първи пробив за Григор в сета за 4:2. След това той го затвърди и проби Гофен още при първия мачпойнт.