Григор Димитров се завърна на корта с победа в турнира на Джокович

13.06.2020 / 17:13 5

Снимка: Булфото, архив

Григор Димитров записа победа в първия си мач от демонстративния турнир Adria Tour в Белград, организиран от Новак Джокович. Първата българска ракета се наложи с 4:3 (2), 3:4 (5), 4:1 срещу 23-ия в световната ранглиста Душан Лайович, пише Dsport.

Двубоите от турнира не се играят по традиционните тенис правила. Вместо това е един сет се играе до четири гейма. При равенство в геймовете 4:4, сетът се решава чрез тайбрек.

Първият сет между Григор и Душан Лайович бе решен именно след тайбрек, след като двамата тенисисти си размениха по един пробив. Родният тенисист запази хладнокръвие и успя да поведе с 1:0 сета благодарение на безапелационна игра в тайбрека.

Във втората част от сблъсъка двамата тенисисти си размениха по два пробива преди да се стигне до нов тайбрек. Този път Лайович успя да го спечели, за да се стигне до трети решителен сет.

В заключителната част Григор Димитров съумя да пробие сервиса на своя опонент в ключов момент при 2:1 гейма. Така българинът получи възможност да сервира за мача при 3:1. Гришо бе непоколебим и затвори срещата след 4:1 в третия сет (2:1 сета).

Малко по-късно днес Григор излиза за втория си мач от груба B на надпреварата. Съперник на най-добрия български тенисист ще е Дамир Джумхур, а мачът е първи от вечерната сесия в Белград.

В последен мач от групата си утре Гришо ще се изправи срещу Доминик Тийм. В неделя е и финалът на турнира, когато един срещу друг ще се изправят най-добрите тенисисти от двата потока.