Григор Димитров спечели победа № 350

18.02.2022 / 11:06 0

Булфото

Григор Димитров записа победа постигна №350 в професионалната си кариера. Тя дойде срещу американеца Мичъл Крюгер в Делрей Бийч. Българинът се наложи след 7-6(4), 6-3. Така Григор се класира за четвъртфиналите, където ще играе срещу австралиеца Джон Милман. За Гришо това е първи турнир след Australian Open, предаде Флаш нюз.

Българинът направи пробив в четвъртия гейм на първия сет, но съперникът му веднага направи рибрейк. След това Димитров няколко пъти спаси точки за пробив и се стигна до тайбрек. В него той беше на по-високо ниво.

Вторият сет тръгна по сходен начин – хасковлията направи пробив, но не успя да го защити. После обаче той проби отново за 3-2. След това Димитров проби още веднъж, за да спечели мача.

„Имах тежки дни напоследък и съм щастлив, че спечелих. Тук съм, за да играя, да видя как се чувствам физически. Усещаното е добро. Смятам, че съм на прав път. Колкото повече мачове, толкова по-добре“, заяви Григор след успеха.