Григор Димитров зарадва България рано сутрин с победа в Австралия

14.01.2020 / 09:11 1

Григор Димитров зарадва България рано сутринта, след като записа победен старт на участието си в демонстративния турнир Куйонг Класик. Най-добрият ни тенисист се наложи с 6:3, 5:7, 10:8 над хърватина Борна Чорич за един час и 51 минути, пише Блиц.

28-годишният българин няма официалния мачове срещу пет години по-младия Чорич. Двамата имат още един демонстративен мач помежду си. Това става през 2015 г. в Хърлинтам, когато Гришо се наложи в два сета – 6:2, 6:1.

Все още няма яснота кой ще бъде следващият съперник на Димитров на Куйонг Класик.

Winbet - победата е емоция! (18+)

ПЪРВИ СЕТ
Мачът започна добре за Григор Димитров, който спечели подаването си в първия гейм на нула. След това двамата с хърватина размениха по един сервис-гейм. При 2:1 в своя полза Димитров изтърва две възможности за пробив, но при третата не сбърка и поведе с 3:1. След това българинът затвърди пробива си и това му даде сериозна преднина в първия сет. До края на частта двамата печелеха подаванията си. Така се стигна до деветия гейм, в който Гришо изтърва два сетбола, но при третия си опит не сбърка и поведе в мача след 6:3.

ВТОРИ СЕТ
Изключително равностойна част. Всеки от тенисистите печелеше своето подаване. При 3:3 Григор Димитров пропусна две възможности за пробив, но Чорич се справи и взе собствения си сервис гейм. В 12-ия гейм Гришо пропусна две възможности да доведе сета до тайбрек, а след това хърватинът при първия си сетбол направи пробив и изравни резултата в мача след 7:5.

ШАМПИОНСКИ ТАЙБРЕК
Шампионският тайбрек започна по-добре за Чорич, който осъществи минипробив още в началото и поведе с 2:0. Димитров обаче успя да изравни. Хърватинът направи още един минибрейк за 6:5 в своя полза, но българинът веднага отвърна и изравни – 6:6. При 7:8 Борна Чорич от воле прати топката в мрежата и даде два мачбола на Гришо. Българският тенисист пропиля първия, но не сбърка при втория и така спечели мача след 10:8 в шампионския тайбрек.